POWERbreathe

POWERbreathe tématem bakalářské práce

Účinky tréninku s POWERbreathe zkoumal ve své bakalářské práci student MU Brno David Janoušek. V praktické řásti byl testován profesionální sportovec a jako výsledek podstoupené terapie u něj došlo ke zvýšení všech parametrů měřených spirometrií, ale i ke zvýšení hranice laktátového prahu (aniž by došlo ke zvýšení VO2MAX).

Zájemcům o hlubší porozumění doporučujeme kapitolu Metaboreflex, ve které je popsán princip, proč tato technika funguje. Takových materiálů v češtině opravdu zatím moc není. Děkujeme! 

Bakalářská práce ZDE

Číst dál...

Petr Ton stačí mladým i po čtyřicítce

alt  

Petr Ton stačí mladým i po čtyřicítce

Elitní sparťanský kanonýr Petr Ton je i ve svých 40 letech neproduktivnějším hráčem hokejové extraligy. Nedávno zdolal v naší nejvyšší soutěži hranici 700 bodů a také přepsal klubový střelecký rekord Jiřího Zelenky. Pomáhá mu i POWERbreathe.

Číst dál...

Lenka Masná: POWERbreathe mě drží v kondici

 

Lenka Masná: "POWERbreathe mě drží v kondici"

Díky Lence Masné jsme na letošním atletickém šampionátu v Moskvě měli po 14 letech od zlata Ludmily Formanové opět zástupkyni ve finále běhu na 800 m. Po návratu z Moskvy jsme Lenku vyzpovídali. Zajímalo nás samozřejmě také jak jí pomáhá POWERbreathe.

Číst dál...

Proč trénovat dýchací svaly?

  

Proč trénovat dýchací svaly? 

Dýchání je dosud často mylně považováno za něco zcela automatického, čemu není potřeba věnovat žádnou pozornost. Většina sportovců trénuje téměř všechny ostatní svalové skupiny, a přitom ignoruje fundamentální systém ovlivňující výkonnost celého organismu – dýchací svalstvo.


Číst dál...

Lukáš Netík: "Dýchám o litr více"

Lukáš Netík: "Dýchám o litr více"

Hradecký triatlonista, vicemistr evropského poháru Xterra do 24 let a účastník havajského MS v terénním triatlonu XTERRA Lukáš Netík se s námi podělil o zkušenosti s tréninkem dýchacího svalstva a doplnil je výsledky zátěžových testů z let 2011 a 2012, ke kterým se vyjádřil i jeho sportovní lékař.
Více v článku na etriatlon.cz.

Číst dál...

Přihlásit se k odběru novinek

Přihlášení

registrace